„Mali geniusze”

19 września dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu muzycznym. Na scenie wystąpili muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej. Przedszkolaki, biorąc udział w koncercie pt. „Mali geniusze”,

Wysłuchały utworów wybitnych muzyków takich jak Fryderyk Chopin, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Strauss oraz aktywnie uczestniczyły w spotkaniu wykonując wskazaną choreografię. Na zakończenie spotkania dzieci zapoznały się z wyglądem i budową skrzypiec oraz miały możliwość zagrania na tym instrumencie. Celem spotkania było wprowadzenie dzieci w świat muzyki klasycznej i umożliwienie im obcowania z nią na żywo.