Uroczystości majowe

W tym roku szkolnym klasy 4-8 zostały zaproszone do wspólnego świętowania Dnia Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Lekcja historii to doskonała okazja, aby przypomnieć uczniom o naszych narodowych symbolach i wartościach. Na lekcji plastyki uczniowie wykonali chorągiewki w barwach biało-czerwonych, które ozdobiły klasy lekcyjne i korytarz szkolny. Pojawiły się też plakaty przypominające nam to ważne wydarzenie.

Na lekcjach muzyki uczniowie wysłuchali pieśni patriotyczne a recytacja wierszy towarzyszyła im na  lekcji języka polskiego.
Spotkania w wychowawca klasy miały też wydźwięk patriotyczny. Uczniowie obejrzeli krótkie filmy związane ze Świętami Majowymi.

Dziewczynki z kl. 5b nagrały piosenkę nawiązującą do uroków naszej ojczyzny. Została ona zaprezentowana podczas przerw wraz z krótkimi filmami o historii naszego kraju.

Świętowanie tych dni umacnia poczucie wspólnoty narodowe. To czas, kiedy uczniowie mogą celebrować swoją odrębność kulturową i historyczną.

Dzień Konstytucji 3 Maja upamiętnia uchwalenie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie, konstytucji. To moment, który podkreśla dążenia do demokracji i wolności, wartości, które są fundamentem współczesnego społeczeństwa.
Świętowanie Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja pobudzą  uczucia patriotyczne wśród uczniów. To czas, kiedy młodzież  może wyrazić dumę z historii swojego kraju oraz z symboli narodowych, takich jak flaga.

link do filmu