Dzień Głośnego Czytania

27 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stworzył kolejną okazję, aby wprowadzić nasze przedszkolaki w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Głównym celem było promowanie głośnego czytania, które rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a także stymuluje rozwój.

W tym dniu, w roli lektorek sprawdziły się: Pani Ela, Beatka i Małgosia, które przeczytały dzieciom wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”. Przedszkolaki w skupieniu słuchały wiersza oraz oglądały prezentowane ilustracje. Dzieci z dużym entuzjazmem rozwiązywały zagadki i quizy, które sprawdziły wiedzę naszych przedszkolaków o bajkach, opowieściach oraz wierszach. Na koniec każdy ozdobił swoją zakładkę i udał się wesołym pociągiem do swojej sali. Dziękujemy Pani Eli, Pani Beatce i Pani Małgosi, które chętnie włączyły się w akcję czytania literatury dziecięcej i zabrały nas w podróż bajkowym pociągiem.