Dzień Dinozaura

26 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat dinozaurów. Poznały ich nazwy, dowiedziały się w jakiej epoce żyły oraz czym się żywiły. Dzieci obejrzały książki o tych prastarych zwierzętach, ćwiczyły motorykę małą przygotowując makietę z dinozaurami, a także obserwowały wybuch wulkanu, który zrobił na maluszkach ogromne wrażenie.

Starszaki wykonały opaski z wybranymi dinozaurami oraz kolorowe prace plastyczne. Zapoznały się także z pracą paleontologa i wspólnie dokonały ,,wykopalisk", dzięki którym zobaczyły jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Ponadto dzieci brały udział w grach i zabawach, w których motywem przewodnim były te niezwykłe zwierzęta. Ten niecodzienny dzień sprawił przedszkolakom wiele radości 🦖🦕.