Sprzątanie świata ŁĄCZY LUDZI

W piątek, 15 września 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się finał 30. ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata pod hasłem “Sprzątanie świata ŁĄCZY LUDZI”.

Nasze przedszkolaki w tym dniu z ogromnym zapałem wyruszyły, by posprzątać okolice przedszkola. Z niesamowitą dokładnością przeczesywały trawy, by powybierać z nich nawet najdrobniejsze odpady. Następnie każda grupa zajęła się segregowaniem zebranych rzeczy do odpowiednich koszy. Po powrocie do budynku przedszkola, dzieci brały udział w zabawach oraz wykonywały karty pracy, za pomocą których utrwaliły wiedzę dotyczącą dbania o Ziemię, segregacji odpadów oraz recyklingu.