Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia. Wszystkie grupy przedszkolne zebrały się na korytarzu, aby obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez grupę „Pszczółki”. Wyjątkowość tego dnia podkreślały eleganckie stroje w barwach narodowych, biało-czerwone wstążki i kotyliony.

Dzieci z grupy „Pszczółek” z powagą i zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Przedszkolaki miały okazję poznać historię Polski związaną z trudnym czasem niewoli oraz utrwalić polskie symbole narodowe. Na zakończenie akademii wszystkie grupy zaśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Zwieńczeniem obchodów wyjątkowego dnia 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę był pochód dzieci z flagami Polski wokół przedszkola.