Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach

W ostatni dzień października dzieci z grupy „Pszczółek” w ramach innowacji pedagogicznej „Czytające przedszkolaki – fascynująca przygoda z książką” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach (filia nr 2).

Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach poświęconych jesieni. Wysłuchały opowiadania, z zaangażowaniem odpowiadały na zadawane przez panią bibliotekarkę pytania, a także omawiały dary jesieni. Uczestnicząc w spotkaniu bibliotecznym dzieci układały jesienne drzewa, rozwiązywały zagadki, wyszukiwały podobne obrazki oraz naśladowały wirujące na wietrze listki. Na zakończenie wizyty w bibliotece, każdy przedszkolak wylosował i zabrał do domu ciekawe zadanie do wykonania.