Wycieczka do Dyniowej Planety

Z okazji zbliżającego się Dnia Dyni grupa „Pszczółek” 19 października pojechała na wycieczkę do Dyniowej Planety w Kielcach. Przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawostek o tych niezwykłych roślinach i ich uprawie, a także podziwiały ogromne pole dyniowe.

Dzieci zobaczyły najmniejsze dynie świata, których umiejętnością jest „taniec” – przedszkolaki mogły zakręcić dyniami wprawiając je w ruch, jak gdyby tańczyły. Dowiedziały się, ile waży największa dynia na świecie, poznały wszystkie jej kolory, zobaczyły co kryje się w środku tego ciepłolubnego owocu, który często zaliczany jest do warzyw. Na miejscu czekały na dzieci także gry dyniowe oraz wiszące tykwy, które zaciekawiły wszystkich przedszkolaków. Na zakończenie spotkania dzieci uczestniczyły w przepięknej sesji zdjęciowej w której główną rolę wraz z przedszkolakami odgrywały dynie.