Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej

O tym, w jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo oraz do kogo i pod jaki numer zadzwonić w sytuacji zagrożenia, nasze przedszkolaki wiedzą doskonale. Lecz aby tę wiedzę utrwalić, w środę, 12 października odwiedzili nas strażacy pracujący na co dzień w Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Pani rozmawiała z dziećmi na temat tego, czym zajmuje się pracownik straży, co trzeba robić w sytuacjach zagrażających życiu oraz pytała dzieci, czy znają numer alarmowy. Następnie drugi z gości powiedział, co trzeba zrobić, aby zostać zawodowym strażakiem oraz pokazał jak wygląda i jak jest zakładany kombinezon strażacki, gdy wyjeżdża na akcję ratowniczą. Dzieci były zainteresowane i z uwagą słuchały wyjątkowych gości. Na koniec każda grupa miała pamiątkowe zdjęcie oraz w ramach podziękowań dzieci wręczyły strażakom przepiękne grupowe laurki.