Biedronki poznają zawód policjanta

Dnia 12 czerwca grupę Biedronek odwiedził gość nietypowy – mama Leny, Pani
Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach – Małgorzata Perkowska – Kiepas.

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda mundur policyjny, zapoznać się z zawodem policjanta i jego atrybutami, a także wysłuchać pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zabawy, pobytu w przedszkolu czy na placu zabaw. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, z zaciekawieniem wysłuchały i analizowały przykładowe historie dotyczące spotkania z osobami nieznajomymi. Pani oficer zwróciła również uwagę na znaczenie odblasków podczas spacerów, a także rozdała dzieciom świecące opaski. Na zakończenie zajęć w sali pojawił się policyjny przyjaciel - Koziołek Spoko, który przywitał się z dziećmi oraz przypomniał przedszkolakom numery alarmowe.
Biedronki pożegnały swoich gości wspólnym tańcem przy dźwiękach wesołej
piosenki oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie.