Warsztaty z majsterkowania w grupie Biedronek

4 maja w ramach tygodnia poświęconego rodzinie, grupa Biedronek gościła w swojej sali rodziców Rozalki – Państwa Marlenę i Dawida Sotów. Nasi goście przynieśli ze sobą skrzynię z narzędziami oraz przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia dotyczące majsterkowania.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o pierwszej starej skrzyni, która pomieściła narzędzia z dawnych czasów oraz obejrzały drugą, w której znajdowały się przyrządy dobrze znane dzieciom. Biedronki zapoznały się z nazewnictwem poszczególnych narzędzi, oglądały je, a także miały możliwość użyć niektórych z nich. Podczas zajęć o przyborach „złotej rączki” kształtowały umiejętności matematyczne poprzez korzystanie z metrówek, mierząc wysokość przedmiotów w sali oraz porównując swój wzrost. Na zakończenie spotkania rodzice Rozalii przeprowadzili warsztaty z majsterkowania. Przedszkolaki wykorzystując drewniane krążki oraz patyki tworzyły różnorodne kształty, przedmioty i zwierzęta. Warsztaty wyzwoliły w wychowankach pokłady kreatywności i sprawiły ogromną radość.