Biedronki w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

W związku ze zbliżającymi się świętami majowymi, grupa II - Biedronki wzięła udział w wycieczce do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach patriotycznych pt. „Jaki znak twój? Polskie symbole narodowe”, a także odbyły symboliczny spacer w drodze ku odzyskaniu niepodległości po jednej z sal zaaranżowanych na wzór XIX wiecznej biblioteki.

Celem wycieczki było kształtowanie świadomości obywatelskiej, formowanie postaw patriotycznych oraz utrwalenie znajomości symboli narodowych. Dzieci brały aktywny udział w warsztatach, z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o zmianach, jakie zachodziły w naszym kraju na przestrzeni lat, a także wykonały flagę i godło Polski. Na podsumowanie zajęć przedszkolaki obejrzały krótki film edukacyjny poświęcony historii naszego kraju oraz odwiedziły muzeum, w którym dowiedziały się o ważnych dla Polski postaciach historycznych walczących za naszą ojczyznę.