Biedronki poznają zawód stomatologa

20 kwietnia grupę Biedronek odwiedził gość nietypowy – stomatolog, Pani Katarzyna Janiszewska. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem stomatologa, kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków higieniczno-zdrowotnych oraz zwrócenie uwagi na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat dbania o higienę jamy ustnej, segregowały żywność na zdrową i niezdrową oraz omawiały konsekwencje spożywania szkodliwych produktów. Biedronki dowiedziały się także, w jaki sposób i w jakiej kolejności należy szczotkować zęby – wszystkie ruchy szczoteczki zostały zademonstrowane i omówione przez Panią stomatolog na sztucznej szczęce, która następnie posłużyła dzieciom do ćwiczeń w prawidłowym szczotkowaniu. Dzieci miały również okazję zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w gabinecie stomatologicznym oraz użyć go później w zabawie swobodnej. Na zakończenie przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Tupcio chrupcio. Dbam o zęby”, w której bohaterka myszka pomaga swoim przyjaciołom zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego warto dbać o zęby. Dzięki spotkaniu z Panią stomatolog wszystkie przedszkolaki już wiedzą co robić, aby mieć zdrowy i piękny uśmiech.