„Mały Tygrys Pietrek”

21 lutego grupa Biedronek uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Mały Tygrys Pietrek” autorstwa Hanny Januszewskiej. W prosty i zabawny sposób została opowiedziana historia poruszająca aktualny i ważny problem oswajania dziecięcych lęków.

Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały wspaniałą grę aktorską, z zapartym tchem śledziły pełną przygód opowieść o strachliwym tygrysku, który próbował nauczyć się odwagi. Po spektaklu dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań teatralnych, uczenie się kultury odbioru sztuki, a także kształtowanie odpowiedniego zachowania w teatrze.