11 LISTOPADA w naszej szkole

W tym roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w kilku inicjatywach.

8 listopada uczniowie przyszli ubrani na galowo z przypiętymi do piersi kotylionami, co zostało uwiecznione na zdjęciach.

Zdjęcia grupowe

Uczniowie przygotowali również niepodległościowe plakaty, a to wszystko pod kierunkiem pani Beaty Jarosz. Plakaty ozdobiły szkolne korytarze.

Zdjęcia plakatów

9 listopada do naszej szkoły zawitała niezwykła postać historyczna – Józef Piłsudski. Marszałek poprowadził lekcje historii, odpowiedział na pytania uczniów, którzy z zaciekawieniem słuchali, jak opowiada o czasach, w których przyszło mu żyć. To były naprawdę niesamowite i niezapomniane lekcje. Marszałek przeszedł również po szkolnych korytarzach, pozując do zdjęć i rozmawiając z dziećmi, które nie kryły swojej radości i zaskoczenia.

Zdjęcia - wizyta Piłsudskiego

Z kolei 10 listopada kl.  VI – VIII wzięły udział w grze miejskiej, organizowanej przez OMPiO. Początkowo, ponieważ pogoda nie dopisała, uczniowie wysłuchali przewodnika opowiadającego o czasach odzyskania niepodległości i o II wojnie światowej. Później wszystkie grupy ruszyły „w miasto”, by szukać odpowiedzi na otrzymane pytania.

Zdjęcia - OMPIO

W szkole zostali najmłodsi, którzy uczcili Narodowe Święto Niepodległości pięknym apelem.

Zdjęcia - apel

Ponadto w naszej szkole przez trzy dni od 8 do 10 listopada wybrzmiewały pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych uczniów:
Liany Grudzień ( kl. VB) „Deszcz jesienny”, „Wolność”,
Eryka Łankiewicza, Ksaweryego Budnickiego (kl. VIB) „O mój rozmarynie”,
Mai Cholewińskiej (VB) „W listopadzie”,
Kaliny Sot (VB) „11 listopada”.
Nad całym wykonaniem czuwała pani Agata Walkosz.

Zdjęcia artystów

Dziękuję wszystkim nauczycielom za ogromny wkład w przygotowanie Narodowego Święta Niepodległości. W szczególności Pani Agacie Walkosz za oprawę muzyczną, pani Beacie Jarosz za oprawę plastyczną ( wystawa plakatów oraz przepiękna dekoracja auli), panu Zbyszkowi Czyżowi za niezapomnianego Józefa Piłsudskiego oraz za pomoc techniczną panu Dariuszowi Mroczkowi.

linki do filmów:

film 1