Idzie piękna, kolorowa złota… Pani jesień. W tej roli wystąpiła Pani Milena Włodarczyk – wychowawczyni klasy 3b. Przepięknie wprowadziła dzieci w świat barw, smaków oraz darów jesieni. Dziękujemy!
Pięknie prezentowali się nasi chłopcy podczas klasowych obchodów Dnia Chłopaka! Supermani wiedzą, co to klasa!! ;)
Chociaż słońce jasno świeci, trochę smutne są dziś dzieci. Bo to koniec roku i zerówki mija czas, teraz wakacje czekają nas.
W dniu 22 czerwca odbyła się w naszej klasie uroczystość zakończenia roku szkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zajęć i zabaw, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji. Przygotowaliśmy krótki program artystyczny. Oliwia Lipiec, Maja Cholewińska i Miłosz Chabior stworzyli muzyczny tercet i pięknie zaśpiewali piosenkę „Jedziemy na wakacje”. Potem zaprezentowaliśmy humorystyczne rady dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. I tradycyjnie już nasz występ zakończyły popisy muzyczne na instrumentach w wykonaniu
Wyjątkowo atrakcyjnie zakończyliśmy naukę i zabawę w zerówce szkolnej. W dniu 21 czerwca nasza pani zorganizowała nam tajemniczy wyjazd. Nikt z nas nie wiedział gdzie jedziemy i co na nas czeka. Okazało się, że dotarliśmy do Pizzerii „Dominium” w Kielcach i domyśliliśmy się, że tu będzie pysznie i wesoło.
W dniu 19 czerwca gościliśmy w naszej klasie panią Amalię Patalitę, która zorganizowała dla nas atrakcyjne zajęcia muzyczne. Podczas zajęć aktywnie uczestniczyliśmy w zabawach muzycznych wykorzystując podstawowe formy ekspresji muzycznej; śpiew, ruch przy muzyce, gra na instrumentach, słuchanie muzyki.
Realizacja programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” dostarczyła nam wiele radości, a przede wszystkim wzbogaciła naszą wiedzę na temat zębów oraz uświadomiła, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.
Sobków założony został jako miasto nad Nidą przez Stanisława Sobka. W swej historii był wielokrotnie niszczony, całkowicie spalony i utracił prawa miejskie. Sam Sobków jest niewielki, ale znajdujący się tu zamek rycerski jest naprawdę dużych rozmiarów. Zamek jest właściwie parterowy, gdzieniegdzie widać dwie kondygnacje. Za to budowla jest pięknie wkomponowana w otoczenie. Mury rycerskiego zamku tworzą ogromny czworobok z wewnętrznym dziedzińcem.
Mama i Tata to najważniejsze słowa, które są symbolem miłości, dobra i ciepła rodzinnego. I właśnie z tego powodu w dniu 12 czerwca zaprosiliśmy naszych Rodziców na uroczystość z okazji ich święta. Przygotowaliśmy dla nich z serca płynące życzenia i przedstawienie „Dziękuję Ci, Mamo – Dziękuję Ci, Tato”.
Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca i świętuje się go w większości krajów Europy. Dzień ten uświadamia niepowtarzalną wartość każdego dziecka i przypomina, że jest ono równoprawnym członkiem społeczeństwa. Wychowanie dziecka nie polega na dopasowaniu go do z góry założonego wzorca, ale na dostrzeżeniu jego naturalnych cech i predyspozycji, udzieleniu mu pomocy w rozwoju, zapewnieniu bezpieczeństwa oraz godnych warunków życia.
Obchody Dnia Dziecka rozpoczęliśmy już w środę 30 maja. Wtedy udaliśmy się z naszą panią na pyszne lody. Po powrocie czekała na nas niespodzianka od rodziców: słodkości, baloniki i bilet wstępu do Bawialni "Sowa". Do bawialni zaprosili nas rodzice naszej koleżanki Lenki. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji: basen z piłkami, tunele, miejsca do wspinania, zjeżdżalnie. Były też wesołe zabawy, ktore zorganizowała nam mama Leny oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za wspaniały Dzień Dziecka.
Nasza grupa wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej przygotowanym przez Instytut Blenda - med Oral - B oraz Disney Polska. W ramach programu odwiedzila nas pani pielęgniarka, która opowiadała nam, jak ważna jest higiena jamy ustnej i pokazała, w jaki sposób należy szczotkować zęby. Bardzo spodobała nam się wielka szczęka, na której ćwiczyliśmy szczotkowanie zębów.
28 maja byliśmy na wycieczce w Leśnym Zaciszu w Lisowie. Zwiedziliśmy ogród zoologiczny, gdzie poznaliśmy ciekawe gatunki zwierząt. Obecnie jest w zoo około 90 gatunków zwierząt z różnych kontynentów. Następnie bawiliśmy się na olbrzymim placu zabaw z licznymi atrakcjami. Pogoda i humory nam dopisały.
W dniu 28 maja pojechaliśmy do pierwszego i jedynego ogrodu zoologicznego w województwie świętokrzyskim. ZOO Leśne Zacisze mieści się w malowniczo położonym terenie otoczonym lasem, w miejscowości Lisów, przy ulicy o brzmiącej nazwie Wygwizdów 6.
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.
W dniu 22 czerwca pojechaliśmy do Podzamcza na piknik profilaktyczno - edukacyjny „Przyroda naszym domem”, który został zorganizowany przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych oraz Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.
W olbrzymiej ilości lalek, samochodów, klocków i całej reszty zabawek warto zrobić trochę miejsca. Usunąć sterty niepotrzebnych pluszaków, odkurzyć półkę i dumnie postawić w pokoju dziecka…mikroskop. Brzmi nudno? Może trochę! Nieprawda! Mikroskop jest super – ekstra! Wystarczy raz pokazać co i jak, a większość dzieci „złapie bakcyla” i obejrzy go pod mikroskopem oczywiście.
To był bardzo „muzyczny” tydzień w naszej klasie. Zgodnie z treściami programowymi, które należy opanować w zerówce, byliśmy już na wycieczce w Filharmonii Świętokrzyskiej. Budynek zadziwił nas swoją wielkością i nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wzięliśmy też udział w próbie koncertu orkiestry symfonicznej. Mieliśmy możliwość zobaczyć umiejscowienie muzyków z instrumentami na sali koncertowej.
Ara, kakadu różowe, aleksandretty, żako kongijskie…i wiele innych wspaniałych okazów mogliśmy zobaczyć w nowo otwartej papugarni ARA.
To pierwsze takie miejsce w Kielcach.
Dizajn - to podejmowanie działań o nowoczesnym charakterze, które dotyczą projektowania przedmiotów użytkowych i różnych przestrzeni. Aby dowiedzieć się więcej na temat dizajnerstwa, bardzo modnego w ostatnich latach, pojechaliśmy w dniu 17 kwietnia do Instytutu Dizajnu w Kielcach.
Jest to nowoczesne centrum wystawiennicze i konferencyjne, gdzie mieszczą się wyjątkowe wnętrza Galerii Głównej i Galerii Brama. Główne założenia działalności Instytutu to promocja, eksperyment, produkcja i edukacja. Bazę do realizacji tych działań stanowią pracownie z bogatym zapleczem technicznym, w których powstają dizajnerskie projekty użytkowe.
W dniu 16 kwietnia odbył się konkurs piosenki ‘Wiosenna Nutka” dla dzieci z naszego „szkolnego przedszkola” i zerówek szkolnych. Celem konkursu była popularyzacja piosenek o tematyce wiosennej oraz rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej dzieci. Występy były oceniane w dwóch kategoriach: soliści i zespoły oraz w dwóch grupach wiekowych.
Filharmonia Świętokrzyska kojarzy nam się głównie z koncertami muzycznymi, które raz w miesiącu odbywają się w naszej szkole. Są to atrakcyjne lekcje muzyki prowadzone przez doświadczonych muzyków z programem opracowanym specjalnie dla dzieci młodszych, ale teraz miało być inaczej!
Świąteczne przygotowania w naszej klasie trwają dalej…Tym razem, w dniu 27 marca malowaliśmy „gipsowe” zajączki. Figurki były duże, więc mieliśmy okazję pofantazjować kolorami. Malowanie wymagało dokładności i precyzji, ponieważ elementy zajączka były bogate w szczegóły. Należało skupić się nad ich wykonaniem. Eksperymentowaliśmy z barwami. Pozwoliliśmy sobie na wielkanocne – plastyczne szaleństwo! Nasze zajączki były fantastycznie kolorowe.
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Z Wielkanocą wiąże się wiele pięknych tradycji i obrzędów. Poznaliśmy je podczas zajęć, które zorganizowały nam w dniu 26 marca panie studentki z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
W dniu 14 marca już po raz drugi gościliśmy w naszej klasie panią Dorotę Stąpór, pielęgniarkę szkolną. Tym razem tematyka spotkania dotyczyła znaczenia higieny jamy ustnej dla zdrowia naszych zębów.
To już drugie w tym roku szkolnym spotkanie z Profesorem Pytalskim, podczas ciekawych warsztatów naukowych, które w prosty i przejrzysty sposób odkrywają tajemnice otaczającego świata. Tym razem tematyka warsztatów „Fizyka dla smyka”, które odbyły się w dniu 12 marca dotyczyła odpowiedzi na pytania: Czy to magia? Czy to nauka?
W dniu 9 marca byliśmy na wycieczce, która była kontynuacją zajęć na temat „Zwierzęta to nie zabawki”. Zajęcia te odbyły się w bibliotece osiedlowej. Oryginalność tej wycieczki polegała na tym, że podczas jednego wyjazdu byliśmy w dwóch miejscach.
Dzień Kobiet obchodzimy co roku 8 marca. Pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony 28 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce jest bardzo popularny od 1993 roku.
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach obok realizacji spektakli repertuarowych prowadzi również działalność edukacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Zbliżają się ferie zimowe, dlatego w dniu 9 lutego gościła w naszej szkole policjantka z Komisariatu Policji II w Kielcach, pani Anita Biesaga, aby omówić zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zabaw zimowych.
Istnieje wiele tradycji związanych ze świętowaniem Dnia Zakochanych. Jednym z nich jest wysyłanie lub wręczanie ozdobnych kartek - Walentynek, obdarzanie się kwiatami, słodyczami, maskotkami…Święto Zakochanych charakteryzuje się głównie kolorem czerwonym. W tym dniu na każdym kroku widać czerwone serca, róże i amorki z łukami oraz strzałami skierowanymi w stronę zakochanych.
Tłusty Czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, zwany także jako zapusty. Rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W tym dniu najpopularniejsze, słodkie przysmaki to pączki i faworki.
To już nasze kolejne spotkanie z geologią i paleontologią świętokrzyską w Centrum Geoedukacji - Geopark w Kielcach. W dniu 2 lutego uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Skamieniałości okiem naukowca”.
W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni sprawiają, że dzieciństwo jest radosne i szczęśliwe. Dla swoich wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi i wyrozumiali, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.
W dniu 23 stycznia pojechaliśmy, już po raz drugi w tym roku szkolnym do Centrum Geoedukacji w Kielcach. Jest to miejsce, gdzie w przystępny sposób przekazywana jest wiedza geologiczna i geograficzna z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi badawczych.
Karnawał to okres zimowych bali, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc.
Piękna jest radość w Święta.
Ciepłe są myśli bliskich.
Niech pokój, miłość i szczęście.
Otoczy dzisiaj nas wszystkich.
To był wyjątkowo wzruszający dzień. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie pełne ciepła i z serca płynące życzenia, przede wszystkim: zdrowia, uśmiechu, słońca w każdym dniu, wiary we własne umiejętności i życzliwości osób bliskich. Życzyliśmy sobie też spełnienia marzeń w Nowym Roku, aby był szczęśliwy dla nas i naszych rodzin.Potem zajadaliśmy czekoladowe bombki i świąteczne pyszności oraz śpiewaliśmy kolędy.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym w naszej społeczności klasowej i szkolnej wiele się dzieje! W dniu 21 grudnia mieliśmy wiele atrakcji.
W dniu 19 grudnia zaprosiliśmy naszych rodziców i rodzeństwo do szkoły, aby obejrzeli przygotowane przez nas przedstawienie o tematyce świątecznej. Około godz. 17.00 nasza sala zaczęła powoli wypełniać się gośćmi. Było gwarno i wesoło, gdyż młodsze rodzeństwo okazało się nieco hałaśliwe.
Zadaniem współczesnej szkoły jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, przewidywanie zagrożeń i przeciwdziałanie im.
Jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły przekonaliśmy się w dniu 11 grudnia podczas zajęć edukacyjnych, już drugich w tym roku szkolnym, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia nr 2 w Kielcach.
Święty Mikołaj to postać piękna, niezwykła i tajemnicza, to uosobienie dobroci, wyrozumiałości i hojności. Przez całe swoje życie, z wielkim oddaniem pomagał ludziom, wspierał ich i uszczęśliwiał. Dzień 6 grudnia został poświęcony św. Mikołajowi na pamiątkę jego czynów, które dokonywał pomagając biednym.
Muzeum Zabawy i Zabawek Kielcach to doskonała propozycja dla każdego, kto chce się wybrać w podróż w czasie, zobaczyć, jak było kiedyś, jak i dla tych, którzy chcą powspominać minione lata.
W dniu 30 listopada zaprosiliśmy do naszej klasy panią Dorotę Stąpór, pielęgniarkę szkolną. Tematem spotkania było znaczenie zdrowego odżywiania dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.
Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Ten urokliwy pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła i łagodności, czyli tego, czego dzieci najbardziej potrzebują.
Andrzejki znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki – to wieczór wróżb i czarów odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich, hucznych zabaw przed adwentem.
W dniu 22 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Fabryki Bombek w Staszowie. Celem naszego wyjazdu było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Mogliśmy tu podziwiać ręcznie malowane szklane ozdoby choinkowe. Pomimo postępu techniki tradycyjna technologia produkcji bombek pozostała niezmieniona od XIX wieku.
W dniu 9 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu. Jest to obiekt, który popularyzuje nowoczesną naukę przez zabawę.
Halloween to zwyczaj związany z maskaradą odnoszący się do Święta Zmarłych, obchodzony w wielu krajach 31 października, przed dniem Wszystkich Świętych. Głównym symbolem tego święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami.
W dniu 27 października pojechaliśmy na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy – Magia Karmelu, która mieści się w Aptece Wyobraźni będącej częścią Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
W dniu 17 października zawitał do naszej szkoły Profesor Pytalski – specjalista od nauk fizycznych. Zorganizował dla nas warsztaty „Fizyka dla smyka’ na temat „Iskierki i błyskawice – odkrywamy tajemnice elektryczności”.
Życie szkolne naszej zerówki obfituje w wiele atrakcji. Należą do nich m.in. koncerty muzyczne Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Raz w miesiącu przyjeżdżają do naszej szkoły bardzo oczekiwani goście. To muzycy z filharmonii, którzy przygotowują dla uczniów klas 0 – III audycje muzyczne na różne tematy.
W dniu 10 października pojechaliśmy na wycieczkę do Kompleksu „Świętokrzyska Polana” w Zagnańsku. To doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu. Czekało tam na nas wiele atrakcji!
W piękny, słoneczny poniedziałek, w dniu 2 października wybraliśmy się do wycieczkę do naszego osiedlowego sklepu „Euro”, aby dokładnie obejrzeć stoisko z owocami i warzywami. Właśnie teraz, na zajęciach w szkole rozmawialiśmy na temat znaczenia spożywania warzyw i owoców.
To my – uczniowie klasy 0A z naszą panią wychowawczynią Bożeną Nowak. Witamy w roku szkolnym 2017/2018.
30 maja gościliśmy Panie studentki z UJK w Kielcach na warsztatach plastycznych. Pod okiem artystek doskonaliliśmy swoje talenty. Bardzo nam się podobało!
Nasza klasa została symbolicznie nagrodzona za udział w akcji Góra Grosza. W zbiórce zajęliśmy II miejsce w szkole. Szczególnie do tego efektu przyczynił się Piotruś, który oddał wszystkie swoje oszczędności – aż dwa pełne słoiki pieniążków! Akcję prowadził Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Anety Szpilskiej.
Uczniowie klasy „0” odwiedzili szkolną bibliotekę i czytelnię. Pani bibliotekarka Alicja Pacanowska zapoznała uczniów z zasad korzystania z biblioteki i czytelni, opowiedziała o swojej pracy i znajdujących się w bibliotece zbiorach książek. Dzieci zwiedziły bibliotekę, były pod wrażeniem ogromnej ilości książek tam się znajdujących.
Dnia 15 kwietnia 2016 r. z samego rana mieliśmy niezwykle miłą niespodziankę – warsztaty taneczne z Panią Kamilą Drezno – uczestniczką show „Taniec z gwiazdami”, właścicielką i instruktorką Akademii Tańca Kamili Drezno.
W klasie 0 panowie przygotowali dla swoich dam miłą niespodziankę. Z okazji Dania Kobiet odśpiewali życzenia dla dziewczynek oraz wręczyli piękne wiosenne tulipany.