Wizyta Świętokrzyskiego WOPR

W środę odwiedził nas ratownik ze Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przeprowadził on zajęcia z zakresu bezpieczeństwa wodnego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas 1-3.

Uczestnicy spotkania mieli okazję spróbować swoich sił w udzielaniu pomocy, ucząc się, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz przypominając sobie podstawowe zasady pierwszej pomocy.

Dzięki temu spotkaniu dzieci nie tylko zdobyły cenną wiedzę, ale również miały okazję praktycznie zastosować ją w symulowanych sytuacjach. Te niezwykle ważne umiejętności mogą uratować życie w sytuacjach zagrożenia 🛟.