MOVE Week Poland

Przełom maja i czerwca upłynął w naszej szkole pod hasłem aktywności fizycznej. Było dużo ruchu i jeszcze więcej zabawy. W tych dniach uczniowie rywalizowali  w ulubionych dyscyplinach sportowych.

Promowali jazdę na rowerze, która jest doskonałym sposobem na poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Przystąpili także do konkursu „Kręcimy dla Kielc”. Po raz kolejny świetnie spędziliśmy czas (oczywiście na sportowo) z uczniami ze Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 2 w Kielcach. Nasi koledzy oprócz niezapomnianych wrażeń sportowych przygotowali dla nas niespodziankę – pyszny poczęstunek. Otrzymaliśmy także pamiątkową statuetkę.

Wszystko to w związku z MOVE Week Poland organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Ruchu. To coroczne, międzynarodowe wydarzenie, które ma na celu promocję korzyści wynikających z aktywnego stylu życia. 27 maja wystartowała trzynasta edycja tej inicjatywy, w której nasza szkoła wzięła aktywny udział.