Magiczne Bieszczady

W dniach 27-29 maja uczniowie klas 4a, 4b, 4c i 5a wraz z wychowawcami, mieli okazję uczestniczyć w niezapomnianej przygodzie w sercu malowniczych Bieszczadów. Podczas pobytu w Solinie, znanej z pięknych krajobrazów i jeziora Solińskiego, uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych, które nie tylko poprawiały ich kondycję fizyczną, ale także sprzyjały integracji grupy.

Jednym z najbardziej ekscytujących punktów programu była wycieczka na Połoninę Wetlińską. Wędrowanie po malowniczych szlakach górskich dostarczyło uczniom niezapomnianych widoków i wrażeń, a zdobyty szczyt stał się symbolem ich determinacji i współpracy.

Elementem survivalowym było budowanie szałasu, co wymagało od uczniów pracy zespołowej i kreatywności. Ta praktyczna lekcja przetrwania nauczyła ich, jak wykorzystać dostępne materiały i zasoby naturalne do stworzenia schronienia.

Kulminacyjnym momentem wycieczki było wspólne gotowanie zupy na ognisku. To nie tylko smaczna uczta, ale także lekcja samodzielności i podstawowych umiejętności kulinarnych. Przygotowywanie posiłku w otoczeniu przyrody było dla wielu uczniów nowym i ekscytującym doświadczeniem.

To były niezapomniane chwile pełne przygód, doświadczeń i integracji klas.  Uczniowie wrócili do domu z plecakiem pełnym wspomnień, nowych umiejętności i większym zrozumieniem świata przyrody. Bez wątpienia, to doświadczenie zostanie z nimi na długo!