Konkursy polonistyczne

W okresie Tygodnia Kultury Języka zostały przeprowadzone dwa konkursy promujące poprawność językową oraz rozwijające sztukę opowiadania.

W Szkolnym Konkursie Językowym wzięli udział reprezentanci klas 6-8. Dwoje uczniów wspólnie decydowało o poprawnej odpowiedzi. A pytania nie były łatwe – obejmowały poprawność językową, naukę o języku, leksykę.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Panie Z. Bielecka i D. Czarnecka. Jury przyznało pierwsze miejsce uczniom klasy 6a – Magdalenie Ból i Cyprianowi Alzakowi, II miejsce zajęli uczniowie klasy 8a – Hanna Rogalska i Daniel Jędraszek, III miejsce – uczniowie klasy 6 b – Piotr Waldon i Maja Malanowicz.

W Konkursie Literackim  chętni i uzdolnieni i kreatywni uczniowie klas 4-8 mieli za zadanie napisać twórcze opowiadanie pt. „Tajemniczy gość”. Zwyciężczynią okazała się uczennica klasy 4 a – Lena Wróblewska, II miejsce zajęła uczennica klasy 4 – Elżbieta Bębacz, III miejsce przypadło Julii Fabiszewskiej z klasy 5b. Gratulujemy.  Dyplomy i nagrody zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Dyrektor.