14 listopada obchodzimy w Polsce Dzień Czystego Powietrza, który ma na celu uświadomienie społeczeństwu konieczności dbania o jego jakość.
W ramach III zadania konkursu edukacyjno - informacyjnego dotyczącego przeciwdziałania emisjom pod hasłem „Podejmijmy wyzwanie - przeciwdziałajmy niskiej emisji”, uczniowie klasy 5c z koła ekologicznego zorganizowali Dzień Czystego Powietrza. Akcja miała na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia czystości powietrza oraz promowanie działań, które mogą przyczynić się do jego ochrony.
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a "Poznajmy się" to hasło tegorocznego święta. Z tej okazji 25.10.2014 r. nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla uczniów i nauczycieli niespodziankę - słodkie wypożyczenia. Dla utrwalenia wizyty można było zrobić sobie zdjęcie w bibliotecznej fotobudce. Biblioteka dosłownie "pękała w szwach". Zapraszamy częściej do biblioteki, nie tylko w czasie święta i po lektury, bo "Kto czyta, ten żyje dwa razy".
Zużyte baterie i akumulatory to odpady niebezpieczne. Zawarte w nich metale: cynk, lit, mangan, kadm, nikiel – mogą przedostać się do środowiska, skazić wodę i glebę. Dlatego ważne jest, aby ich nie wyrzucać do kosza tylko przynieść do szkoły:)
Serdecznie dziękuję uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę. W szkole zebraliśmy osiem pudełek, czyli kilkadziesiąt kilogramów!
Gdy strumyk płynie z wolna…
Rozpoczęło się wielkie odliczanie związane z wyjątkową akcją społeczną pt.: „Godzina dla Ziemi WWF 2024”. Dokładnie o godz. 20:30 w dniu 23 marca br., na całym świecie zgasną światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF.
uczniowie klas 1-3 klikają w ten link: https://forms.gle/
uczniowie klas 4-6 klikają w ten link: https://forms.gle/
POWODZENIA!!!
20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.
To wydarzenie, jednoczy wszystkie dzieci na świecie.
29 września nasza szkoła kolejny raz obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział aż 41 krajów z całego świata, a już 29 września nasza placówka stanie się częścią tej międzynarodowej inicjatywy!
Opiekun: Beata Jarosz
22 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ziemi, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 w Kielcach (klas 1-8) wraz z wychowawcami i opiekunami, czynnie włączyli się do ogólnopolskiej inicjatywy "Sprzątamy Dla Polski”. Akcja została zorganizowana przez Stowarzyszenie "Dla Polski", której celem jest wspólne, zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci.
Impreza sportowa Szkoła Podstawowa nr 31 w Kielcach:
„Stop wojnie – walczymy tylko na boisku.”
14.03.22 – 18.03.22
Dzień 26 września jest dniem szczególnym dla wszystkich, którzy uczą się języków obcych oraz tych, którzy tych języków nauczają. 26 września to Europejski Dzień Języków. Jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.
Aby trudne wiadomości o perspektywie były lepiej zrozumiałe p. Beata Jarosz najważniejsze treści przedstawiła w postaci filmu.
W dniach 17 – 19 marca w naszej szkole odbył się próbny egzamin ósmoklasisty. Uczniowie zmierzyli się z arkuszami egzaminacyjnymi z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.
Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica Hanna Marcinkowska została FINALISTKĄ V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla szkół podstawowych. To wielkie osiągnięcie, niesamowity sukces, tym bardziej, że Hania jest uczennicą klasy 7, jest zatem olbrzymia szansa, że w przyszłym roku sięgnie po tytuł laureata. Czego jej bardzo życzymy!
Dodajmy, że będąc finalistką Hania zapewniła już sobie dodatkowe punkty liczone przy rekrutacji do szkoły średniej.
Niech to będzie zachęta dla wszystkich do solidnej i systematycznej nauki.
W ramach obchodów XXIX Tygodnia Kultury Języka w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
Galeria zdjęć
Wyniki Konkursu Plastycznego pt. „Pani Wiosna”
Kat kl. 4-5 – technika rysunek, malarstwo
Link do filmu - https://gopro.com/v/
I miejsce – Oskar Pajka kl. 5a
Natalia Jarzyńska – kl. 4a
Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie minigrantowym Asy Internetu na akcję społeczną
z uczniami, którego organizatorem jest Fundacja Szkoła z Klasą.
Konkurs został rozstrzygnięty!
https://asyinternetu.
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za życzenia, kwiaty i słodkości, którymi uświetnili Państwo nasze święto - Dzień Nauczyciela. Dziękujemy za pamięć i wszelkie dobre słowa, jakie padły pod naszym adresem:)
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Z radością informujemy, że w bieżącym roku szkolnym będą odbywać się zajęcia szachowe dla wszystkich chętnych uczniów klas szóstych.
Nasi kochani uczniowie !
Zbliża się już koniec naszej wspólnej drogi edukacyjnej w tym trudnym 2020 roku.
W dniu Waszego święta wszystkiego co najlepsze, wytrwałości, radości, pięknych chwil oraz dużo fantastycznych prezentów życzy Grono Pedagogiczne.
Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto każdego najmłodszego człowieka, pod każdą szerokością i długością geograficzną świata. Tego dnia powinno dostać dużo miłości, zabawy i wyjątkowych chwil z rodzicami. Nie zawsze jednak w ten sam sposób i w tym samym dniu jest ten dzień celebrowany. Przeczytaj, skąd wziął się zwyczaj świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka, i jak to wygląda w innych krajach.
10.03.2020 r. odbył sie już po raz trzeci Szkolny Konkurs Frazeologiczny organizowany w ramach XXVIII TYGODNIA KULTURY JĘZYKA. Wyłoniono trzech mistrzów frazeologii. A oto wyniki:
Mistrz Frazeologii klas VI – Piotr Janik 6 C - 55 p. Mistrz Frazeologii klas VII – Aleksandra Nowak 7 B - 67 p. Mistrz Frazeologii klas VIII – Julia Czyszkowska 8 A - 59 p.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział.
Czy Biedronki i Delfinki wiedzą czym jest segregacja? Co i jak segregować żeby pomóc planecie?
W dniu 8 stycznia 2020r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami oraz panią pedagog udali się na spektakl teatralny w wykonaniu artystów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.
Spektakl opowiadał o losach bogów, herosów i ludzi, historiach zaczerpniętych z mitów greckich. Dzięki nim i ich przygodom można wniknąć w sposób jaki starożytni Grecy opisywali fenomeny natury, zróżnicowanie kultur, tradycje i historię.
6 grudnia w klasie 7 b objawił się św. Mikołaj (Szabla), któren samoczwart (czyli we czwórkę) ze Śnieżynkami i Śmieszynkami obchodził (z bardzo modną torbą, wow !) wszystkie sale i grzeczne dzieci obdarowywał, a niegrzeczne obijał rózgą. Radościom i płaczom nie było końca.
I ja tam w 109 byłem, wodę z kranu piłem, A com widział i słyszał, tutaj umieściłem.
Z radością informujemy, że 6 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach. To olbrzymi sukces!
Zwyczaje bożonarodzeniowe mają długą i ciekawą historię. Dlaczego na wigilijnym stole znajduje się 12 potraw i kładziemy sianko pod obrusem? Skąd wziął się zwyczaj kolędowania? Na te oraz inne potrafią już odpowiedzieć uczniowie klasy 5a po zwiedzeniu wystawy Od sacrum do profanum. Malarstwo i rzeźba w sztuce ludowej.
W listopadzie tego roku Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się do akcji „KARTKA DLA RODAKA” we współpracy z Fundacją dla Rodaka.
W bieżącym roku szkolnym – podobnie jak w latach poprzednich przystąpiliśmy do akcji „SZLACHETNA PACZKA”.
Postanowiliśmy wspomóc Panią Aleksandra z Rodziną
Dzień Biblioteki Szkolnej obchodziliśmy 19.11.2019 r. W dniu naszego święta gościliśmy czytelników, na których czekały rebusy oraz zagadki polegające na dopasowaniu rekwizytów do bajek, legend i tytułów wierszy, a także należało odgadnąć prawidłowy tytuł książki pomieszany przez chochlika.
08.11.2019 r. w naszej szkole W ramach współpracy z Fundacją Naukową Twórcze Myślenie odbyły się warsztaty z cyklu „ Fizyka dla Smyka”.
„Dbamy i pamiętamy” to akcja porządkowania grobów powstańców na Cmentarzu Starym w Kielcach.
Pierwsze święto obchodzone jest 30 września, natomiast Dzień Mężczyzny świętowany jest 10 marca bądź 19 listopada. Dzień Chłopaka nie ma długiej historii - pierwsze obchody tego święta datuje się na 1999 rok. Od tamtego czasu szybko zyskał na popularności.
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 w Kielcach, którzy uczęszczają na zajęcia sportowe sekcji zapaśniczej i sumo, prowadzone w Szkole przez ULKS „GULIWER”, 11 maja 2019r. wzięli udział w Pucharze Polski Kadetek i Kadetów, Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w Sumo, który odbył się w Nowinach.
Galeria zdjęć
Od kilku dni uczniowie cieszą się z nowej atrakcji umieszczonej na korytarzu pierwszego piętra.Teraz każda przerwa może zostać wypełniona przyjemnymi i bezpiecznymi zabawami. Na pewno wypędzą one nudę ze szkolnej przerwy:)
Przerwa lekcyjna to kilka minut odpoczynku między zajęciami. Odkąd w naszej szkole w czasie przerw uczniowie nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, sami nie wiedzą co ze sobą począć. Najmłodsi biegają wciżą upominani przez nauczycieli, starsi podpierają ściany...
Wyniki finału konkursu plastycznego pt. „Bądź bezpieczny na drodze”
Karolina Kucharczyk – kl. 4b - III miejsce
Nikola Baka – kl. 4c – III miejce
Cezary Karbowniak – kl. 4b – wyróżnienie specjalne
Lena Kozioł – kl. 4b – wyróżnienie
Marta Dzwonek – kl. 4b – wyróżnienie
Nikola Wójcik – kl. 4b – wyróżnienie
Zuzanna Susło – kl. 4a – wyróżnienie
Bartosz Tarłowski – kl 4a - wyróżnienie
„Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego w progi.
Wejdź gościu i stań się przyjacielem.”
Podobnie jak w ubiegłym roku biblioteka zorganizowała obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych pod hasłem „ Odkryj radość wspólnego czytania”. 25 października 2018 r. każdy mógł rozwiązać rebus lub krzyżówkę na temat związany z biblioteką, a także odgadnąć bohaterów lektur szkolnych. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i słodkie niespodzianki. Jednocześnie zachęcano uczniów do korzystania z księgozbioru. Biblioteka szkolna niemal „pękała w szwach”. Odwiedziło nas ponad 80 czytelników.
Serdecznie zapraszamy do biblioteki nie tylko w tak uroczystym dniu.
8 października, przy pięknej, słonecznej pogodzie, przedstawiciele klas 3 - 8 oraz klas gimnazjalnych, uczestniczyli w akcji patriotyczno-ekologicznej, polegającej na sadzeniu drzew. Akcja odbyła się w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W dn. 9.03.2018 r. w ramach XXVI Tygodnia Kultury Języka Polskiego w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III o tytuł ,,Mistrza Ortografii,” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski klas 0-III. W konkursie wzięło udział 27 uczniów .
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie Marszu Niepodległości z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku ruszyliśmy pochodem wokół osiedla 9 listopada. Wszyscy uczniowie własnoręcznie wykonali chorągiewki biało- czerwone, a rodzice przygotowali kotyliony. Piękny i radosny był nasz pochód biało – czerwony, bo cieszymy się, że żyjemy w wolnym kraju.
Nasza biblioteka zorganizowała obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. 23 października 2017 r. uczniowie mogli się zapoznać z wystawą prezentującą aforyzmy, cytaty i ciekawostki dotyczące książki i biblioteki. Każdy miał okazję wziąć udział w konkursie na temat bohaterów lektur szkolnych i w nagrodę otrzymać zakładkę do książki lub słodką niespodziankę.
Galeria zdjęć
Julia Piasecka z klasy 6b została Finalistką XIV Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych w województwie świętokrzyskim.
Anna Matys z klasy 6b zajęła I miejsce w dwuetapowym XIII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Książka najlepszym przyjacielem” organizowanym przez SP nr 12.
16 marca, w ramach XXV Tygodnia Kultury Języka, odbył się w naszej szkole (zorganizowany przez polonistów) III Konkurs „O Pióro Sienkiewicza” oraz wykład Pana mgr. Mirosława Piątkowskiego na temat języka sztuki.
W imprezie uczestniczyli rodzice, uczniowie klasy 6b oraz gimnazjum, a także nauczyciele i Dyrekcja.
Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole odbył się apel dla klas 0 – III dotyczący bezpiecznych ferii zimowych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
Czy wszystkie długie przerwy w szkole są do siebie podobne? Być może, ale na pewno nie dzisiejsza.
Kto nie chciał się nudzić spędził przerwe przed salą 101.
23 listopada odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik”. Była to już XXII edycja.
Jest on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych motywujący ich do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.
Dn. 2 i 9 listopada 2015 r. kilkunastu uczniów klas drugich, trzecich i czwartych wzięło udział w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w pływaniu na krytej pływalni ,,Foka’’.
Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.
Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze. Popłynęli poprawnie technicznie.
15 kwietnia wszystkie klasy 0 - 3 spotkały się z panią Kamilą Drezno, trzykrotną finalistką Mistrzostw Polski.
Dziękuję wszystkim osobom, które oddały elektrośmieci w szkole i w specjalnym punkcie.
Na dzień 13 kwietnia zebraliśmy 2, 783 kg i na swoim koncie uzbieraliśmy 2089 pkt.
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.
Z takiego założenia wyszli uczniowie z Zielonego Patrolu z kl Ia i I b gimnazjum. W ramach projektu „Polub baterie” przeprowadzili lekcje w klasach 2b, 2c, 2a i 3b SP, na temat konieczności zbiórki zużytych baterii.
24 lutego uczniowie Zielonego Patrolu z Gimnazjum nr 15, urozmaicili długą przerwę w swojej szkole.
Dla młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej przygotowali konkurs z nagrodami. Pytania nie mogły dotyczyć niczego innego, jak tylko zagadnień ekologicznych i przyrodniczych.
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku.
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez Samorząd Uczniowski kl. 0-III we współpracy z wychowawczynią kl. II a.
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - Finał XV edycji akcji „Szlachetna Paczka”.
Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”, której istotą jest bezpośrednia pomoc osobom potrzebującym. W tym roku postanowiliśmy pomóc rodzinie Pani Renaty.
W bieżącym roku szkolnym – podobnie jak w latach poprzednich przystąpiliśmy do akcji „SZLACHETNA PACZKA”.
Postanowiliśmy wspomóc rodzinę Pani Renaty.
„Książki naszych marzeń”.
25.09.2015 odbył się w naszej szkole apel z okazji V ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOZENIA.
Uczniowie klas IVa, Vb , VI a i VI b zaprezentowali wiersz o mnożeniu. W sposób wesoły i ciekawy zachęcał on do nauki tabliczki i przekonywał, że nie jest ona trudna. Potem odbył się finał konkursu na MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA SP31. Została nim Małgorzata Krala z klasy VIa.