Zapraszm do obejżenia filmu, który jest realizacją pierwszego zadania konkursowego w ramach projektu " Podejmij wyzwanie - przeciwdziałaj niskiej emisji"
Link do filmu: Niska_emisja.mp4
Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do konkursu ekologicznego „Podejmijmy wyzwanie – przeciwdziałajmy niskiej emisji”. Konkurs ten jest organizowany przez Prezydent Miasta Kielce , koordynatorem jest Wydział Klimatu, Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Kielce.
Cele Konkursu:
Zwiększenie świadomości ekologicznej: Uczniowie dowiedzą się, czym jest niska emisja, jakie są jej przyczyny i skutki oraz jak można jej przeciwdziałać.
Promowanie działań proekologicznych: Zachęcamy do podejmowania inicjatyw na rzecz czystego powietrza.
Rozwijanie kreatywności: Uczniowie będą mieli okazję wykazać się w różnych zadaniach, w tym plastycznych i organizacyjnych.
Zadania Konkursowe:
W ramach konkursu uczniowie będą realizować różnorodne zadania, takie jak:
Promocja konkursu w szkole.
Organizacja zajęć edukacyjnych na temat czystego powietrza.
Zorganizowanie dnia czystego powietrza.
Wykonanie prac plastycznych o tematyce ekologicznej.
Przeprowadzenie warsztatów dotyczących przeciwdziałania emisji zanieczyszczeń.
W ramach pierwszego zadania, uczniowie z koła geograficzno ekologicznego z klasy 5c nakręcili film, w którym przypominają, że jedną z najważniejszych potrzeb fizjologicznych człowieka jest oddychanie. Chcemy oddychać czystym i świeżym powietrzem, pozbawionym pyłów i zanieczyszczeń.
Uczniowie wykonali również plakaty, na których przedstawili informacje dotyczące źródeł zanieczyszczeń powietrza oraz skutków związanych z wdychaniem takiego powietrza.
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do obejrzenia filmu, zapoznania się z treścią plakatów i przekazaniu zdobytej wiedzy dalej.
Wspólnie możemy przyczynić się do poprawy jakości powietrza i ochrony naszego środowiska i naszego miasta!
Niniejszy konkurs pt.: „Podejmijmy wyzwanie – przeciwdziałajmy niskiej emisji” powstał przy udziale Ministerstwa Klimatu i Środowiska w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej przy realizacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.