Rajd Integracyjny do Oblęgorka

W dniu 12 czerwca uczniowie klas 4-8 wzięli udział w niezapomnianym rajdzie integracyjnym do Oblęgorka, miejsca związanego z życiem i twórczością wielkiego polskiego pisarza, noblisty i patrona naszej szkoły, Henryka Sienkiewicza. Grupy podzielone zostały na dwie trasy, każda z nich oferująca unikalne atrakcje i wyzwania.

Podczas wydarzenia mieliśmy zaszczyt spotkać się z prawnuczką Sienkiewicza, panią Anną Dziewanowską, która opowiedziała nam fascynujące historie z życia swojego przodka. Następnie, przy ognisku, uczestnicy rajdu piekli kiełbaski, ciesząc się wspólnym czasem i rozmowami.

Kulminacyjnym punktem rajdu było rozstrzygnięcie konkursów. W konkursie na portret Sienkiewicza uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i talentem. Konkurs na rysunek pałacyku również przyciągnął wiele pięknych prac, które ukazywały Oblęgorek w różnych technikach plastycznych. W konkursie na lapbook o życiu i twórczości Sienkiewicza, uczniowie mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami manualnymi. Ostatni konkurs, poświęcony tematyce twórczości Sienkiewicza, był prawdziwym sprawdzianem znajomości jego dzieł.

Rajd był wspaniałą okazją do integracji między uczniami, a także do pogłębienia wiedzy o jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom!